Mida tegelikult tähendab talv su lemmikule?

Esimene tõsisem selle talve külmalaine on kohale jõudnud. Kui su auto ei käivitunud, siis võib öelda, et talv tuli sinu jaoks ootamatult. Hoopis tõsisem oleks aga sama olukord su majavalvuri jaoks, kes oma igapäevast tööd õues teeb. Mõned meeldetuletused, mida on vaja peremehel talveperioodil jälgida, et su õues või ka toas elav lemmik ennast endiselt hästi tunneks.
Hoolitse, et sõbral oleks alati võimalik kasutada tuulevarjus asuvat kuiva aset. Paksu karvkattega terved täiskasvanud õuekoerad magavad tihtipeale ka hanges, aga vaid seni kuni nende kasukas püsib kuivana. Kuna madalatel temperatuuridel tuule käes tundub temperatuur madalamana, on tuulevari väga vajalik. Näiteks -15 C juures ja 10 ms tuulekiirus tähendab organismile sama, mis -20C ilma tuuleta. Mõnusa asemega varjuline kuut on looma jaoks oluline.

Jälgi, et joogikausis oleks värske ja jäätumata vesi. Ka madalatel temperatuuridel on organismil suur vedelikupuuduse tekkimise oht. Koos toitmisega vaheta välja alati ka vesi.

Külmade ilmadega peab püsisoojane organism rohkem energiat kulutama, et hoida vajalikku kehatemperatuuri. Toidukogus peaks suurenema 7% iga järgneva 5 C välistemperatuuri languse kohta. Samas peaks toiduratsiooni energiarikkamaks muutmine toimuma järk-järgult 7-10 päeva jooksul. Järsk ratsiooni muutmine võib põhjustada kõhulahtisust, mis soodustab juba eelpool mainitud vedelikupuuduse teket. Mõistlik oleks külmaga toita õuekoera kaks korda päevas hommikul ja õhtul. Võid kuivtoidule ka veidi vett lisada.

Lühikarvalise toakoeraga õue minnes võib olla vajalik tema riietamine, et toatemperatuuridega harjunud loom ei haigestuks.

Tundke rõõmu koos lemmikuga saabunud talvest.
www.minuloomakliinik.ee