Selleks korraks on talv möödanik ja saabunud kevad rõõmustab kõiki. Eriti neid, kes tõsiselt soojusest ja niiskusest lugu peavad. See tähendab, et kätte hakka jõudma väliste parasiitide hooaeg.
Puukidest kirjutasime juba eelmisel kevadel siin. Kõige tavalisem parasiit lemmikloomadel on aga kirp ja kui kirpude vältimiseks midagi ette ei võta, siis nad tulevad niikuinii ning võivad kujuneda tõeliseks nuhtluseks. Ehk mõistlikum on kindlasti kirpe ennetada, kui pärast nendest lahtisaamise nimel võidelda.
Kirp ei ole süütu loomake – ta on vaheperemees siseparasiitidele – näiteks paelussile – ja võivad tekitada kirbuallergiat.
Allergia tekkimise põhjustavad kirbu süljes leiduvad komponendid, mis mõnedel loomadel tekitavad ülitundlikku reaktsiooni, avaldudes alguses sügeluse ja põletikuna. Seda ignoreerides võib tekkida väga erinevaid nahaprobleeme.
Kui peres on lapsed, siis nad on pidevas kontaktis lemmikutega ning saastatus ussidega ohustab ka laste tervist. Kirbud eeldavad ka järjepidevat ussitõrjet.
Et kirpudest hoiduda ja probleeme ennetada, kasutage järgmisi profülaktilisi meetodeid:
Kasutage regulaarselt kirbušampooni;
Kuna enamus kirpe elab ümbritsevas keskkonnas, mitte otseselt looma seljas, siis on vaja töödelda ka keskkonda, kus loom elab;
Kasutada profülaktilisi vahendid nagu kirburihm või tilgad;
Mõistlik on kasutada profülaktilisi vahendeid aastaringselt, kuid eriti soosib soe ja niiske suvi kirpude levimist;
Kirp on parasiit ja seega arenenud võimalikult märkamatuks jääma. Kui te ei näe oma loomal kirpe, siis see ei tähenda , et lemmikul neid pole. Eriti tähelepanelikud võiksid olla omanikud, kellel on mitu looma, kellest mõned käivad õues ja mõned elavad toas. Šanss, et õues elav või seal aegajalt käiv loom annab parasiidid edasi ka toaelanikule on väga reaalne.
Alustage kirbuprofülaktikaga kohe kevadel, ning teie loomadel on mugavam elu.
www.minuloomakliinik.ee