1. Toida looma kvaliteetse toiduga. Kas oled tähele pannud kui palju pööratakse tähelepanu toitumisele? Kõik algab toitumisest ja me oleme need mida me sööme. Sinu lemmikuga on sama lugu. Pea nõu oma veterinaariga, et leida sinu lemmikule sobilik toit.
2. Füüsiline aktiivsus on vajalik kõigile püsimaks tervena, nii inimestele kui ka sinu lemmikule. Selle jaoks on vaja vaid jalutusrihma ning viitsimist. Regulaarselt koeraga jalutades püsid ka ise heas vormis.
3. Pane kokku looma eest hooldamise vahenditest koosnev karbike, kuhu peaksid kuuluma silmade ja kõrvade puhastuse vahendid, küünetangid, suuhooldusvahendid, kammid ja kraasid.
4. Harja regulaarselt looma karvkatet. Lisaks looma kasuka heale väljanägemisele aitab see tegevus avastada probleeme nagu näiteks kasvajate teke nende algusfaasis, kõrva infektsioone, valulikkust või muid probleeme.
5. Hoolda korralikult oma lemmiku hambaid. Hammaste haigused on väga levinud ning paljud loomaomanikud ei tea, et põletikud suus võivad põhjustada näiteks südame, maksa, neeru ning muid haigusi. Regulaarne harjamine on parim viis haigustest hoidumiseks. Jälgi ka lemmiku suust tulevat lõhna, mis võib viidata erinevatele probleemidele.
6. Tee regulaarset sise- ja välisparasiitide tõrjet. See ei tähenda, et kui sa ei näe parasiite, siis neid ei ole. Siseparasiidid võivad olla ohtlikud ka inimestele, eriti neile kelle immuunsus pole veel või enam nii tõhus (väiksed lapsed või vanemad inimesed).
7. Kiibista oma loom elektroonilise mikrokiibiga. Lemmiku kaotsimineku korral on lihtne omanikku tuvastada. Ka looma varguse korral saab õigluse lihtsalt jalule seada.
8. Käi regulaarselt loomaga veterinaari juures kontrollis. Minimaalselt korra aastas. Helista veterinaarile kohe, kui näed, et loomaga on midagi korrast ära. Ära oota, sest probleemi süvenedes on järjest keerulisem looma terveks ravida.