Lemmikloomade tuhastamine Eve Hallimäe 07. märts

Kommentaarid: 72
Kui sõber lahkub. Loe lisaks

Mida tegelikult tähendab talv su lemmikule? Risto Hallimäe 02. veebr

Kommentaarid: 68
Esimene tõsisem selle talve külmalaine on kohale jõudnud. Kui su auto ei käivitunud, siis võib öelda, et talv tuli sinu jaoks ootamatult. Hoopis tõsisem oleks aga sama olukord su majavalvuri jaoks, kes oma igapäevast tööd õues teeb. Mõned meeldetuletused, mida on vaja peremehel talveperioodil jälgida, et su õues või ka toas elav lemmik ennast endiselt hästi tunneks. Loe lisaks

Mida teha, kui koer kardab pauku? Risto Hallimäe 28. dets

Kommentaarid: 68

Aastavahetused tulevad üldjuhul ikka suure kärtsu mürtsu ja pauguga. Erineva tugevusega paugutajaid ja rakette on poodides müügil kõigile, kellel piisavalt vanust. Seetõttu võib iga tänav muutuda potensiaalseks ilutulestiku võistluse tandriks.

Loe lisaks

Ohud, mis varitsevad eriti jõulude ajal Eve Hallimäe 14. dets

Kommentaarid: 78

Millal siis veel, kui mitte jõulude ajal laud looka kuhjata kõigest heast ja paremast, mida hing eelmisest jaanipäevast saadik on ihaldanud.  Ka järgmise rannahooajani on veel piisavalt aega, et kerkida võiva kehakaalu poolt tehtud kahju on võimalik järgnevate kuude jooksul likvideerida.
Seapraad, verivorst, kapsas, sült, soust ja kartul toidulaual äratavad ka lemmikloomade kõrgendatud tähelepanu köögis toimuva vastu.

Loe lisaks

Kas on mõtet augustis operatsioonile minna? Eve Hallimäe 21. juuli

Kommentaarid: 72
Vanarahvatarkus räägib, et augustis ei tasu operatsioonile minna, kuna haavad kipuvad pärast aeglasemalt paranema või sootuks mädanema minema. August on üldiselt soe ja niiske kuu, mis loob soodsad kasvutingimused hallitustele ja mikroobidele. Kas on põhjust siis augistisse operatsioone üldse planeerida?   Loe lisaks

Türi linna oma Dr Dolittle Eve Hallimäe 04. mai

Kommentaarid: 0
Külas käis Türi rahvaleht ja kokku tuli persoonilugu Evest
Loe lisaks

Kirbud kirbud hundionu! Eve Hallimäe 27. apr

Kommentaarid: 1
Selleks korraks on talv möödanik ja saabunud kevad rõõmustab kõiki. Eriti neid, kes tõsiselt  soojusest ja niiskusest lugu peavad. See tähendab, et kätte hakka jõudma väliste parasiitide hooaeg. 
Puukidest kirjutasime juba eelmisel kevadel siin. Kõige tavalisem parasiit lemmikloomadel on aga kirp ja kui kirpude vältimiseks midagi ette ei võta, siis nad tulevad niikuinii ning võivad kujuneda tõeliseks nuhtluseks. Ehk mõistlikum on kindlasti kirpe ennetada, kui pärast nendest lahtisaamise nimel võidelda.
Kirp ei ole süütu loomake – ta on vaheperemees siseparasiitidele  - näiteks  paelussile – ja võivad tekitada kirbuallergiat.
Loe lisaks

Kuidas sitta peremeest ära tunda. Risto Hallimäe 28. märts

Kommentaarid: 0
Päike käib taas kõrgemalt ja sulatab rekordilähedaselt paksu lumekihti jõudsasti. Keegi naljahammas müüs südatalvel lumehange, koos kõike selles sisalduvaga, ühes populaarses kuulutusteportaalis. Nüüdseks kindlasti oma esialgsetest mõõtmetest tublisti tinginud lumehang hakkab oma tegelikku palet kõigile möödujatele avaldama. Ja nagu igal aastal pakub see järjekordselt mitte kõige meeldivamat pilti.
Loe lisaks

Lemmiklooma kindlustamine- kellele ja milleks? Risto Hallimäe 30. okt

Kommentaarid: 0
Autod, millega sõidame peavad olema kaetud vähemalt kohustusliku liikluskindlustusega.Tihti hangitakse juurde ka kasko kindlustus riskide minimeerimiseks. Inimestel on haigekassa, kuhu iga kuu tehakse sissemakseid, et oleks olemas tervisekindlustus. Paljud on lisaks sõlminud ka elukindlustuspoliisi. 
Kas loomade kindlustamise võimalused on olematud? Vastuseks on, et ei ole, kuid võimalused on oluliselt piiratumad, kui eelmainitud juhtudel.
Loe lisaks

Hallimäe loomakliinik liitus ausa hinnastamise leppega Risto Hallimäe 19. sept

Kommentaarid: 0
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poolt ellu kutsutud ausa hinnastamise leppega liitumisega anname oma klientidele lubaduse, et Hallimäe loomakliiniku kaupade ja teenuste hinnad ei tõuse valuutakursi ümberarvutamisest ajendatult. 
Loe lisaks

Varitseb kuumarabanduse oht ! Eve Hallimäe 08. aug

Kommentaarid: 0
Eestisse on jõudnud järjekordselt rekordkuumad ilmad. Õhutemperatuur üle 30 C võib tähendada karvasele lemmikule seda, et loom ei pruugi suuta enda kehatemperatuuri normaalses vahemikus hoida. Kehatemperatuur võib tõusta väga kiiresti ja see võib viia kuumarabanduseni. Nimelt kassid ja koerad jahutavad ennast lõõtsutades keele, limaskestade ning käpapadjandite kaudu ega higista naha kaudu. Eriti on riskirühmaks vanad koerad ja kutsikad, suure pea ja lühikese koonuga ning paksu ja tumeda karvkattega koerad. 
Kuumarabandus on väga ohtlik ning igal suvel saab kuumarabanduse läbi hukka palju koeri.
Loe lisaks

Lemmikloom ja beebi Risto Hallimäe 07. juuli

Kommentaarid: 0
Üks sagedasemaid lemmiku äraandmise põhjuseid üle maailma on beebi sündimine perekonda. Lemmikud ja beebid on aga aastasadu koos edukalt hakkama saanud ning järgnevalt mõned nõuanded, et te ei peaks loomast loobuma uue ilmakodaniku tuleku eel.
Loe lisaks

Puugid-ohtlikud kevadekuulutajad. Eve Hallimäe 20. mai

Kommentaarid: 0

Aina tihedamini pilve tagant piiluv päike, kõrvulukustav linnulaul ja roheliseks tõmbuv murumätas on ilmselged kevade tunnusmärgid, mis kutsuvad meid aina tihedamini loodust nautima ja seda muidugi koos oma neljajalgsete sõpradega. Kevadet naudivad ka erinevad putukad. Paraku on nende seas üsna ebameeldivaid „kevadekuulutajaid“, kes juba paari soojakraadi korral aktiivseks muutuvad ja rohukõrrel varitsedes oma ohvreid ootavad. Ühed sellised on puugid, kes on väga osavad end mööduva looma või inimese külge haakima, et nii endale sobiv toitumispaik leida. Nad on sageli väga väikesed ja neid on nahal raske märgata. Haiguste ennetamiseks on aga oluline puugid kiiresti avastada ja ohutult eemaldada, mida võimaldavad spetsiaalsed puugieemaldustangid. Kunagi ei tohiks puuki eemaldada palja käega ega teda enne õli, alkoholi või millegi muuga töödelda.

Loe lisaks

8 asja mida jälgida enne, kui oma neljajalgse kaaslasega reisile lähed. Risto Hallimäe 26. apr

Kommentaarid: 0

Kevad käes ja aeg taas loodusesse või reisima sõita. Lemmikud muidugi ka kaasa. Et väljasõit õnnestuks tasub meeles pidada järgmist: 

Loe lisaks

Keeritsusstõbi e trihhinelloos on nakkushaigus, mida põhjustab lihastesse kapselduv ümaruss (Trichinella spiralis) Eve Hallimäe 28. veebr

Kommentaarid: 2

Keeritsuss parasiteerib kõige- ja lihasööjate imetajate peensooles ja lihaskoes. Keeritsussi lemmikpaigad looma organismis on kohtades, kus lihased intensiivsemalt töötavad ja veri aktiivsemalt ringleb nagu vahelihas, keel, kaelalihased, oimulihased, söögitoru- ja hingamislihased.
Keeritsusse esineb sigadel, metssigadel, karudel, hobustel, rottidel ja raipesööjatel loomadel. Loomadel kulgeb tõbi valdavalt ilma kliiniliste nähtudeta, harva mõõduka lihasepõletiku tunnustega.

Loe lisaks

Top 8 asja, mida saad teha, et su lemmik tunneks ennast alati hästi! Risto Hallimäe 26. jaan

Kommentaarid: 1

1. Toida looma kvaliteetse toiduga. Kas oled tähele pannud kui palju pööratakse tähelepanu toitumisele? Kõik algab toitumisest ja me oleme need mida me sööme. Sinu lemmikuga on sama lugu. Pea nõu oma veterinaariga, et leida sinu lemmikule sobilik toit.
2. Füüsiline aktiivsus on vajalik kõigile püsimaks tervena, nii inimestele kui ka sinu lemmikule.  Selle jaoks on vaja vaid jalutusrihma ning viitsimist. Regulaarselt koeraga jalutades püsid ka ise heas vormis.
3. Pane kokku looma eest hooldamise vahenditest koosnev karbike, kuhu peaksid kuuluma silmade ja kõrvade puhastuse vahendid, küünetangid, suuhooldusvahendid, kammid ja kraasid.
4. Harja regulaarselt looma karvkatet. Lisaks looma kasuka heale väljanägemisele aitab see tegevus avastada probleeme nagu näiteks kasvajate teke nende algusfaasis, kõrva infektsioone, valulikkust või muid probleeme.
5. Hoolda korralikult oma lemmiku hambaid. Hammaste haigused on väga levinud ning paljud loomaomanikud ei tea, et põletikud suus võivad põhjustada näiteks südame, maksa, neeru ning muid haigusi. Regulaarne harjamine on parim viis haigustest hoidumiseks. Jälgi ka lemmiku suust tulevat lõhna, mis võib viidata erinevatele probleemidele.
6. Tee regulaarset sise- ja välisparasiitide tõrjet. See ei tähenda, et kui sa ei näe parasiite, siis neid ei ole. Siseparasiidid võivad olla ohtlikud ka inimestele, eriti neile kelle immuunsus pole veel või enam nii tõhus (väiksed lapsed või vanemad inimesed).
7. Kiibista oma loom elektroonilise mikrokiibiga. Lemmiku kaotsimineku korral on lihtne omanikku tuvastada. Ka looma varguse korral saab õigluse lihtsalt jalule seada. 
8. Käi regulaarselt loomaga veterinaari juures kontrollis. Minimaalselt korra aastas. Helista veterinaarile kohe, kui näed, et loomaga on midagi korrast ära. Ära oota, sest probleemi süvenedes on järjest keerulisem looma terveks ravida.

www.minuloomakliinik.ee


Loe lisaks

Steriliseerida või mitte? Risto Hallimäe 18. jaan

Kommentaarid: 5

Kutsikat või kassipoega peresse võttes kogenud loomapidajad juba teavad, kas loom steriliseerida või mitte ning kui, siis millal seda teha. Kes aga esimest lemmikut planeerivad neile teadmiseks , et kass ja ka koer võivad saada suguküpseks juba kuue kuu vanuses (sõltuvalt tõust) ja see toob kaasa olulisi muutusi ka peremehe elukorraldusse.

Loe lisaks

Eesti üks vanimaid loomakliinikuid nüüd internetis Risto Hallimäe 03. dets

Kommentaarid: 0
Hallimäe loomakliiniku uudiseid ja tegemisi vahendab nüüdsest http://www.minuloomakliinik.ee/ koduleht Loe lisaks

Viimased uudised